Finanse 0

Nadchodzi z biegiem życia taki moment, kiedy zaczyna doskwierać brak gotówki. Wtedy trzeba rozważyć,w jaki sposób je zdobyć.Jest parę opcji do wybrania. Po pierwsze zaciągnięcie zobowiązań w banku. Na nieszczęście, kiedy przeszłość finansowa nie jest pozytywna, placówka bankowa może nie zgodzić się na udzielenie kredytu. Wówczas najlepiej zdecydować się na pożyczkę poza bankiem. Przekonajmy się, jakie istnieją wady i zalety takiego rozwiązania.

Zacznijmy od mniej przyjaznych stron. Najważniejszą słabością pożyczki zaciąganej poza bankiem jest jej dużo wyższe oprocentowanie. Prywatne przedsiębiorstwa chcą niejednokrotnie zarobić niemało pieniędzy na kliencie. Okazuje się, że RRSO sięga nawet kilkudziesięciu punktów procentowych. Ponadto, bardzo często należy również ponieść wszelkiego rodzaju dodatkowe opłaty, których w pierwszym momencie umowa nie obejmuje. To sprawia, że tak istotne jest dokładne zapoznanie się z podpisywanymi dokumentami.

Czas na zalety, których także trochę jest. Po pierwsze nie trzeba legitymować się zaświadczeniem o dobrej historii w BIK. Samodzielne przedsiębiorstwa świadczą pożyczki także osobie, która w przeszłości miała problem z długami. Dodatkowo, bardzo szybko można dostać niezbędne środki. Wystarczy użyć odpowiedniej strony internetowej, a czasem tylko przesłać zgłoszenie sms-owe.

Pieniążki chwilę później pojawiają się już na koncie.

Decyzja, czy warto zaciągać pożyczki poza instytucjami bankowymi, zależy indywidualnie od osoby. Każdy człowiek posiada różną sytuację życiową i ma inne wymagania. Potencjalny kredyt najlepiej dobrać do swoich.

Sprawdź więcej: Szybka pożyczka online